• Kawa dla kolarzy i biegaczy

Kawa dla kolarzy i sportowców wytrzymałościowych? Naturalnie!!!

Jeżeli nie piłeś kawy rzemieślniczej - tak naprawdę nie piłeś kawy wcale, bo kawa rzemieślnicza to kawa najwyższej jakości. To kawa, której krzewy rosną w konkretnych warunkach klimatycznych, a ziarna wypalane są w piecu bębnowym, po wieloetapowej selekcji najlepszych egzemplarzy. To kawa o doskonałym, bogatym bukiecie smaków, który różni się pomiędzy gatunkami.

 

Kawa na długie dystanse to kawa dobrze wyważona o lekkiej kwasowości i delikatnej goryczce z nutą czekolady i orzechów. Wspaniała 100% arabika z najwyższej jakości ziaren, wypalana w małej rodzinnej rzemieślniczej manufakturze.
Wysyłka w ciągu 24h I Kup do 14:00 wyślemy dzisiaj
27.00
szt.
Kawa idealna dla osób poszukujących wyrazistego smaku. Z nutą cytrusowej słodyczy. Idealna zarówno do espresso jak i cappuccino czy latte . Wspaniała 100% arabika z trzech regionów, wypalana w małej rodzinnej rzemieślniczej manufakturze.
Wysyłka w ciągu 24h I Kup do 14:00 wyślemy dzisiaj
25.99
szt.
Kawa idealna dla osób poszukujących wyrazistego smaku. Z nutą cytrusowej słodyczy. Idealna zarówno do espresso jak i cappuccino czy latte . Wspaniała 100% arabika z trzech regionów, wypalana w małej rodzinnej rzemieślniczej manufakturze.
Wysyłka w ciągu 24h I Kup do 14:00 wyślemy dzisiaj
24.99
szt.

Dla wielu z nas kawa jest nieodłącznym elementem poranków oraz wielu spotkań biznesowych, rodzinnych czy przyjacielskich. Coraz częściej kawa wypijana jest przez sportowców przed treningiem albo w jego trakcie na tzw: coffie ride. Stała się także elementem rytuału dla kolarzy co zapoczątkowało powstawanie kolarskich kawiarni.
Na większość osób w tym kolarzy czy trenujących sporty wytrzymałościowe kawa działa pozytywnie. A na z pewno pobudzająco.
Czy wiedzieliście, że kawa jako czysty napar prawie nie zawiera kalorii? Pewnie dlatego tak często sięgają po nią kolarze czy biegacze. Kawa oprócz tego, że zawiera kofeinę dostarcza także innych substancji aktywnych np: polifenoli, zawiera magnez, sód i potas. Jedna filiżanka kawa dla kolarzy na pewno pozytywnie wpłynie na twój trening.

Kofeina przed treningiem?

Wpływ kofeiny na nasz organizm jest wyczuwany po około 30 minutach od wypicia filiżanki kawy. Kofeina jest dość szybko rozprowadzana po organizmie. Kawa działa pobudzająco, zwiększa zdolność koncentracji oraz stymuluje wydzielanie adrenaliny. Kofeina wykazuje działanie psychoaktywne na ośrodkowy układ nerwowy. Efektami działania kofeiny na organizm jest także przyspieszenie metabolizmu, zmniejszenie odczucia zmęczenia fizycznego i poprawę koncentracji. Dzięki właściwościom kofeiny takim jak zwiększenie koncentracjii wytrzymałości oraz zmniejszenie zmęczenia organizm sportowca może osiągać lepsze wyniki. Dlatego czasami w świecie cyclingu nazywana jest legalnym dopingiem. Kawa pojawiła się w ofercie wielu sklepów rowerowych oferujących produkty dla kolarzy tour, koszulki kolarskie oraz odżywki i suplementy dla sportowców.

Jaka kawa dla sportowców lepsza: świeża czy rozpuszczalna?

Na pewno nie raz próbowaliście jednej i drugiej. Myślę, że nie trzeba się rozpisywać i udowadniać, że kawa świeża jest źródłem niesamowitego zapachu i smaku, którego trudno szukać w kawie rozpuszczalnej. Kawa rozpuszczalna jest zdecydowanie szybsza w przygotowaniu i według badań zawiera mniejszą ilość kofeiny. Kawa rozpuszczalna w procesie technologicznym stała się ekstraktem z kawy a często powstaje z ziaren słabszej jakości.

Czy mamy jakieś korzyści z picia kawy?

Pamiętajcie, że korzyści z picia kawy wynikają z picia tzw "małej czarnej" a nie białej kawy czy kawy cappuccino lub caffe latte. Kawa działa pobudzająco, zmniejsza uczucie zmęczenia, zwiększa wydolność oskrzeli. Sprzyja także odchudzaniu, zmniejsza uczucie łaknienia, zmniejsza ryzyko wystąpienia stanów depresyjnych. Działa na centralny układ nerwowy, zwiększa koncentrację, refleks, stymuluje organizm.

Jaki jest wpływ kawy na sportowców?

Kawa jak już wspomnieliśmy ma również wpływ na osoby aktywne fizycznie i sportowców. Codzienne spożywanie kawy przez sportowców, kolarzy czy biegaczy może poprawić ich wyniki sportowe. W związku z tym, że podwyższa ona stężenie kwasów tłuszczowych we krwi, jej regularne spożywanie powoduje oszczędzanie glikogenu w czasie wysiłku. Ponieważ zawarta w kawie kofeina powoduje wydzielanie adrenaliny, która poprawia refleks i wytrzymałość sportowców. Korzyści z picia kawy mogą uzyskać sportowcy sportów wytrzymałościowych: triathlon, kolarzy, biegaczy średnio i długo dystansowych. Należy także pamiętać, że najlepiej wypić kawę nie do posiłku. W przypadku takiej formy aktywności jak trening siłowy, warto wypić kawę 30 minut przed treningiem. Wynika to z tego, że działanie pobudzające kofeiny pojawia się po 30 minutach i osiąga maksimum po 1 godzinie od spożycia.

Jak widzicie korzyści z picia kawy czarnej jest dość sporo. A skoro mowa o korzyściach to musimy również podać, kiedy kawa może być szkodliwa.

Kiedy kawa może być szkodliwa?

Schorzeniami, które powodują, że nie powinniśmy, pić kawy są: nadciśnienie, schorzenia układu pokarmowego takie jak: choroba wrzodowa żołądka, refluks, zespół jelita drażliwego. Picie kawy przez kobiety ciężarne i karmiące powinno być ograniczone, gdyż kofeina przedostaje się do mleka w czasie laktacji. Pamiętajmy też, że każdy organizm jest inny. Inaczej reaguje na dostarczane mu substancje.
Wydaje mi się, że jak we wszystkim tutaj również potrzebny jest umiar. Wypicie 2-3 filiżanek kawy przez zdrowego człowieka raczej nie zaszkodzi, a jak się okazuje może pomóc.

Kawa dla kolarzy w naszym sklepie

Kawa, jaką znajdziecie w naszej ofercie to kawa rzemieślnicza pochodząca z małej rodzinnej palarni, gdzie wypalana jest w piecu bębnowym. Metoda ta znacząco różni się od metody przemysłowej. Kawa wypalana jest w temperaturze ok. 150-200 stopni, a następie powoli chłodzona powietrzem. Najczęściej w sklpach jest sprzedawana o gramaturze 200g jako ziarno. Kawa dostępna u nas jest większa i jest w dwóch opakowaniach 250g i 1000g. Znajdziecie kawę arabica oraz mieszankę arabica i robusta. Kawa dostępna u nas to kawa ziarnistana długie dystanse i nie tylko. Kawa idealna na każdy dzień dla sportowców :-). Kawa dla kolarzy tour, biegaczy, żony, męża, a nawet teściowej. 

Nie ważne czy pijesz czarną czy białą kawę i ją uwielbiasz. Pamiętaj o zasadzie :-) KEEP CALM AND GO CYCLING, RUNNING lub cokolwiek - zachowaj spokój i jeździj na rowerze, biegaj, trenuj!!!