Batony proteinowe – dlaczego po nie sięgamy?

Zapotrzebowanie na batony proteinowe w dzisiejszych czasach jest spore. Głównie z uwagi na brak czasu, do przygotowania posiłku po treningowego. Nie zawsze kończymy też trening w miejscu, które pozwala nam na wykonanie takiego posiłku (bieganie lub ćwiczenia w górach). Skutkiem tego, na rynku powstało bardzo dużo ciekawych propozycji batonów proteinowych, które zadbają o naszą regenerację po treningu w każdym miejscu!

Porównanie batonów proteinowych, dostępnych dziś na rynku

Każdy baton proteinowy wyróżnia się zupełnie innymi właściwościami, ponieważ producenci stawiają na różne formy regeneracji, w konkretnych proporcjach. Przykładem jest baton proteinowy Nutrend Excelent Protein Bar 40g, który w swoim składzie posiada aż 25% białka. Oprócz tego zawiera wysoką ilość węglowodanów i witaminy z grupy B. W jego składzie L-glutaminę wpływającą na poprawę regeneracji. 
Do wyboru mamy dwie gramatury 45g i aż 85g w wielu pysznych smakach.

Excelent protein bar

Natomiast inne wartości będzie oferować nam baton Baton proteinowy Deluxe 32%, który jak sama nazwa wskazuje, skupia się na białku, które zostało upakowane aż w 32% zawartości całego batona. Oprócz tego, baton zawiera dużą ilość błonnika, nie zawiera glutenu, oraz stanowi świetną bazę posiłkową po treningu.

Baton białkowy Deluxe
Baton białkowy firmy ALE to jedyny baton tego rodzaju w ofercie tej firmy. Ten niepozorny batonik skrywa w sobie wiele cennych witamin. Dodatkowo zawiera magnez oraz l-karnitynę. Natomiast zawartość białka to 27%. Występuje w jednym smaku kokosowym.

ale protein bar