TOP 6 produktów wspomagających regenerację po treningu biegowym lub kolarskim.

W tym artykule chciałbym przedstawić kilka produktów, które mają za zadanie wspomóc regenerację po treningu. Nie mam zamiaru przekonywać, że są to czarodziejskie produkty, które zastąpią odpoczynek po wysiłku. Sen, masaż i zbilansowana dieta w dalszym ciągu są najważniejsze. Jednak jest kilka produktów, które pozwalają ten proces wspomóc.

Czas 30min do nawet 2 godzin po treningu jest to tzw. okno anaboliczne. Podczas tego "okna" odpowiednio zbilansowany posiłek zapewnia odbudowę mięśni oraz uzupełnienie zapasów glikogenu.

Poniżej przedstawiam 6 produktów, które wg mnie najlepiej wspomogą proces regeneracji.


1. Odżywka After Treining Protein — Nutrend (smaki: Waniliowy, Truskawkowy, Czekoladowy)

Suplement, który już w parę sekund po wysiłku pozwoli przygotować odżywczy koktajl. Koktajl, który naprawia struktury uszkodzonych mięśni oraz uzupełnia glikogen w mięśniach.

Łatwa przyswajalność białek pochodzących z trzech różnych źródeł pozwoli optymalnie zregenerować struktury mięśni. Zawarte w tej odżywce 18g białka w jednej porcji wystarczy na pełną regenerację.

Kompleks witamin i minerałów dodatkowo uzupełnia to, co zostało wypocone na treningu czy zawodach.

Wystarczy wsypać odmierzoną ilość do shakera, zalać wodą i masz gotowy posiłek regenerujący gdziekolwiek jesteś.

2. Recovery Protein Shake - Nutrend (smaki: Waniliowy, Truskawkowy, Czekoladowy)

Odżywka podobna do tej, opisanej przeze mnie powyżej. Jest również mieszanką białka i węglowodanów, jednak z mniejszą zawartości białka — w jednej porcji tylko 10g. Węglowodany pod postacią formuły Palatinose i Modcarb szybko i na długo odżywiają organizm. To, co wyróżnia tę odżywkę to dodatek kreatyny. Kreatyna pomaga szybciej się regenerować. Ma wpływ na zmniejszenie zmęczenia pracujących mięśni, a także pomaga na wzrost mięśni.

Kreatyna powoduje, że mięśnie nabierają wody i przez to możemy odczuć wzrost wagi. Dlatego też polecałbym tą odżywkę w okresach przygotowawczych do sezonu, kiedy pracujemy nad siłą.

3. Regener Nutrend - Napój regeneracyjny

To zestaw niezbędnych składników pozwalających zregenerować się nawet po najcięższych zawodach. Regener nie tylko dostarcza węglowodany, które uzupełnią zapasy glikogenu w mięśniach. Dostarcza również aminokwasy, które odgrywają kluczową rolę w odbudowie mięśni po wysiłku.

W składzie znajdziesz:

L-Glutaminę - posiada zdolność do budowania białek mięśniowych. Zmniejsza katabolizm mięśniowy. Jest dodatkowym źródłem energii i podnosi ogólną wytrzymałość organizmu.

L-Arginina - pozytywnie wpływa na działanie całego układu krwionośnego, bierze udział w wytwarzaniu tlenku azotu. Poprawia zdolność budowania tkanki mięśniowej. Ułatwia transport tlenu i tym samym poprawiając wydolność psychofizyczną.

BCAA oraz cały zestaw składników mineralnych typu magnez i potas razem z witaminami skutecznie wspomogą odpoczynek po treningu jak i po zawodach.

 

4. Aminokwasy Squeezy 100% Pure Amino

Nietypowa odżywka na regenerację

Zestaw 8 aminokwasów podanych w formie tabletek. Zawiera niezbędne aminokwasy pochodzenia naturalnego. Aminokwasy te działają antykatabolicznie na mięśnie. Dzięki wysokiemu stężeniu aminokwasów w jednej tabletce - jedna porcja dzienna odpowiada 175g mięsa drobiowego a to tylko 25kcal.
Może to być idealna propozycja dla wszystkich, którzy biorą udział w różnego rodzaju etapówkach. Dla wszystkich, którzy biorą udział w zawodach ultra oraz w zawodach Iron Man. Zestaw ten, zdecydowanie przyśpieszy regenerację mięśni.

5. Batony proteinowe

Jednym z najłatwiejszych sposobów, aby uzupełnić białko po treningu jest Baton proteinowy. Często trenujemy gdzieś poza domem, czy to na jakimś wyjeździe rowerowym, czy na długim wybieganiu w górach. Wtedy takie batony idealnie się sprawdzają. Wystarczy włożyć jeden do plecaka lub kieszonki a po treningu masz gotowy posiłek białkowo węglowodanowy.
Polecam jeden z największych batonów białkowych na rynku EXCELENT Protein Bar Double. Ten jeden baton ma aż 85g i aż 21g białka. Dodatkowo L-glutamina wspierająca wytrzymałość i witamina B robi robotę w tym batonie :).

Nowością wśród batonów białkowych jest VEGAN Protein Bar. Baton przeznaczony nie tylko dla wegan, ale wszystkich, którzy cenią sobie wysoką jakość oraz produkty tylko z naturalnych składników. Baton bez dodatku cukru i innych składników.

W naszym sklepie znajdziesz duży wybór batonów o bardzo różnych smakach - wystarczy kliknąć tutaj - przejrzeć, zamówić i spróbować ;)

Kolejnym i ostatnim produktem, który mogę polecić na przyśpieszenie regeneracji mięśni po treningu to:

6 . Odżywka Białkowa - 100% Whey Protein z firmy Nutrend

Odżywka ta to białko serwatkowe o doskonałej przyswajalności. Pochodzi ono z ekologicznej hodowli bydła, na której krowy pasą się swobodnie. Hodowle te spełniają certyfikat GRASS FED.

Białko to jest bogate w odpowiednią ilość niezbędnych aminokwasów egzogennych, w tym leucynę, izoleucynę i walinę, które odgrywają kluczową rolę w procesach odbudowy i przyśpieszenia regeneracji mięśni po wzmożonym wysiłku.

Odżywkę taką oczywiście można pić samą po wymieszaniu w shakerze, ale można ją również wykorzystać do stworzenia pysznego koktajlu np: z bananem i jogurtem. W ten prosty sposób mamy gotowy posiłek po treningowy.

Produkty te są wymienione w sposób losowy. Należy je dobrać wg swojego zapotrzebowania lub preferencji.

Jak widać mamy wiele produktów do regeneracji, które po ciężkich treningach wytrzymałościowych pomogą się nam zregenerować. Regeneracja jest mega ważna tak, aby móc do następnego treningu przystąpić z nowymi siłami :)

Zdjęcie pochodzi z Freepik - sportowiec zmęczony